• ALTIN (ONS)
  1.767,90
  % 0,22
 • %
 • %
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  808,00
  % 0,24
 • ALTIN (TL/GR)
  498,35
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  313586,355
  % 0,54
 • BIST 100
  1.391,06
  % -1,63

İkinci el araçlarla ilgili Aydın Erkoç açıklama yaptı

İkinci el araçlarla ilgili Aydın Erkoç açıklama yaptı

Motorlu Araç Satıcıları Genel Başkanı Aydın Erkoç yaptığı açıklamada, yıl sonuna doğru yeni araçların bayilere gelmesiyle birlikte sıfır araçlarda arzdaki yükselişle ikinci el araç sektörününde hareketleneceğini belirterek, “Fiyatlarda da bir düşüş yaşanmasını umuyoruz.”dedi.

Erkoç, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, korona virüs salgılı sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de olumsuzluklar yaşadığını, buna rağmen ikinci el otomobil piyasasının yükselişe devam ettiğini söyledi.

İkinci el araç satışlarının yılın ilk yarısında, geçen yılın ilk yarısına göre yüzde 25,5 arttığına işaret etti. Erkoç, geçen yıl eylül ayına kadar toplam 3 milyon 537 bin 698 olan satış sayısının bu yıl eylül ayına kadar 4 milyon 439 bin 890’a çıktığını bildirdi.

Erkoç, kredi oranlarının yükselmesi ve ÖTV vergisi nedeniyle eylül ayı içinde satışların azaldığının dikkatini çekti.

Borsada En çok Kazandıran Galatasaray oldu

Borsa İstanbul’da yatırımcıların yüzünü güldüren spor şirketleri arasında eylül ayında en çok kazandıran Galatasaray Sportif Sanayi ve Ticari Yatırımlar oldu.Analistler, gerçekleştirilen yurtiçi yurtdışı transferlerin sektörü pozitif etkilediğini belirtti.Eylül ayında yüzde 37 getiriyle Galatasaray yatırımcılara en çok kazandıran spor şirketi oldu.  Galatasaray’ı yüzde 16 ile Beşiktaş, yüzde 13,6 ile Fenerbahçe ve yüzde 1 ile

İlgili İçerik

YIL SONUNA DOĞRU İKİNCİ EL PİYASASINDA DÜŞÜŞ UMUYORUZ

Erkoç, “Yıl sonuna doğru yeni araçların da bayilere gelmesiyle birlikte sıfır araçlara talebin artacağını ve buna bağlı olarak ikinci el araç piyasasınında hareketleneceğini belirtti. İkinci el piyasasının hareketlenmesi ve sıfır araçlara olan talebin artmasıyla birlikte ikinci el araçların fiyatlarında düşüş yaşanmasını umuyoruz dedi. Pandemi sebebiyle ekonomide yaşanan zorluklara rağmen Ülkemizde ikinci el otomobil sektörü yıl boyunca talep gördü. İkinci el sektörü olarak bu yıl 8 milyonun üzerinde satışla kapatmayı bekliyoruz, ikinci el araca talep devam edecektir.”