• ALTIN (ONS)
  1.801,85
  % -0,23
 • %
 • %
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  803,00
  % -0,48
 • ALTIN (TL/GR)
  495,29
  % -0,39
 • BITCOIN/TL
  294663,265
  % 1,87
 • BIST 100
  1.351,59
  % -0,86

Büyük Finansal Çöküş İfşa Edildi! Küresel Para Kuruluşları Tarafından

Büyük Finansal Çöküş İfşa Edildi! Küresel Para Kuruluşları Tarafından

2020 Para Sıfırlama Sistemi!

Büyük Finansal Çöküş İfşa Edildi! Küresel Para Kuruluşları Tarafından!
Günümüz dünyasında en değerli yatırım aracı altın olarak kabul edilmektedir. Tarihte devletlerin altın politikasını incelediğimizde devamlı altın biriktirme , altın stoklama hareketlerinin yapıldığını gözlemlemekteyiz.
Fakat şöyle bir durum varki, birçok devlet altınları kendi ülkelerinde depolamak yerine ABD – İngiltere – İsviçre gibi ülkelerde depolamayı tercih etmiştir. Genelde siyasi ekonomik durum ve güvelik nedenleriyle. Farklı ülkelerde altın depolayan ülkeler , bugünlerde altınlarını kendi ülkelerine getirmeyi amaçlıyor. Hatta birçoğu 2020 öncesi getirdi bile. İşte kafalarımıza takılan noktada tam burası. Neden uzun yıllar farklı ülkede depolandı, şimdi ise neden getirildi? Ne oldu , Sebebi nedir?
Ekonomi Bilimcilerine göre dünyada finansal sistem çökerse, ekonominin yeniden inşasında altın temel olur. Altın merkez bankalarının bilançolarının stabilizasyonunu sağlar ,ve güvenlik algısı yaratır, açıklamaya dikkat.

2020 yılı para sisteminin Sıfırlaması için başlangıç yılı!

Bu durum 2013’te başlayan bir dizi Avrupa merkez bankası tarafından açıklanan altın geri dönüş zaman çizelgelerinde tespit edilen bir eğilime dayanıyor.
Gelecek için iç planları düzenlemek ve finansal sistemi sıfırlanmak isteyen güçleri, merkez bankalarından daha iyi kim bilebilir? Dolayısıyla merkez bankalarının hareketlerini takip etmek, var olan vahim durumun gözler önüne serilmesinde yardımcı olacaktır.

Frankfurt’tan Viyana’ya

 1. İlk kanıt 16 ocak 2013, Alman Bundesbank’ın (Buba), yaklaşık 700 ton altını New York Fed ve Banque de France kasalarından Frankfurt’a taşımak için şimdiye kadar yaptığı meşhur altın geri dönüş uygulamasıydı.
 2. 28 Mayıs 2015’te Avusturya merkez bankası Oesterreichische Ulusal Bankası (OeNB): Londra’da depolanan altını 2020’de Viyana’daki kasalarına geri göndereceğine dair açıklama takip etti. Girişim başlığı ise “depolama politikası” idi. 🙂
 3. Mart 2019’da Avusturya merkez bankası şunları açıkladı:
  Vali Nowotny, 2018’de ulaşılan kilometre taşlarıyla ilgili olarak, “altın rezervlerinin Avusturya’ya geri gönderilmesinin planlanandan önce 2018’de tamamlandığını” belirtti.
 4. Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank (DNB), Ekim ve Kasım 2014’te 122.5 ton altını gizlice New York Fed’in kasalarından Amsterdam’daki DNB kasalarına geri getirdi.
 5. 2019 sonunda Macaristan altınlarını kendi ülkesine getiriyor ve onları koruyan askerlerle fotoğraf çekinilerek ilgili foto medyaya servis ediliyor.
 6. Çok ilginçtir, 2020 Nisan ayında Hollanda Merkez Bankası DNB’nin açıklamasına göre çökmüş bir sistemde altının rölüne değiniliyor, ve ABD’de bulunan altınları kendi ülkelerine getirmek için girişimde bulunuyor.
 7. Ve yine macaristan 2019 yılında altın rezervine 10 katına çıkarıyor.
 8. OeNB’nin Alman komşusu BuBa benzer bir açıklama yaparak, merkez bankalarının önceden planladığı, “2020 sistem sıfırlama tarihi” diye adlandırdığı durum için, 2020’den önce olabildiğince acil olarak altın rezerv varlığının kontrolünü yeniden kazanmak için koordineli bir strateji önerdi.

Sıfırlama Tetikleyicisi ise Covid19 Plandemic!

2020 Mart ayında komplo teorisyenleri, kilitleme ve Covid19 kısıtlamalarının aslında halk sağlığı ile ilgili olmadığını, WEF’in bir virüsle mücadele kisvesi altında Büyük Sıfırlama’yı uygulamakla ilgili olduğunu söyledi. 6 ekim 2020’de Boris Johnson ise konferansta yaptığı konuşmada bunun doğru olduğunu doğruladı.

Tüm gelişmelere baktığımızda Covid19’un aslında bir plan, sis perdesi olarak kullanıldığını görüyor ve gerçekten 2020 yılının para sıfırla sistem tarihi olduğunu anlayabiliyoruz. Sizce bunların hepsi tesadüf mü?