• ALTIN (ONS)
  1.801,85
  % -0,23
 • %
 • %
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  803,00
  % -0,48
 • ALTIN (TL/GR)
  495,29
  % -0,39
 • BITCOIN/TL
  293726,483
  % 1,41
 • BIST 100
  1.351,59
  % -0,86

BERAT ALBAYRAK NEDEN İSTİFA ETTİ? Korona Pozitif?

BERAT ALBAYRAK NEDEN İSTİFA ETTİ? Korona Pozitif?

Berat Albayrak neden istifa etti! Hastalığı nedir? Sağlık sorunu mu var? Berat Albayrak Korona’mı oldu?  Yeni Hazine ve Maliye Bakanı kim olacak?
Sizler için gelişmeleri derledik.Baştan başlayalım ve hareketlerin köküne inip ilk olarak şu soruyu soralım:

Merkez bankası başkanı neden görevden alındı?

Piyasalardaki dalgalanmalardan sonra Murat Uysal neden görevden alındı sorusunun cevabı ise çok açıktır. Dünyada en fazla faiz indiren Merkez bankası başkanı ünvanına sahiptir.
2019 yılında faizleri %25’ten 2020 sonlarına doğru %8’e kadar çekmiş, kurlarda ise aşırı derecede dalgalanmalar oluşmuştur.
Mevcut yükselişleri ve ekonominin kötü gitmesini eski başkana maal etmek için Merkez başkanının görevden alınması gerekiyordu. Devlet politikalarında ekonomik dalgalanmaları üstlenmemek için yapılan klasik bir hamle. Hatta yeni gelecek başkan ile direk faiz artırımı yapılacak, Bakın merkez bankası bağımsızdır, eski başkan bunu anlamıyor kendi isteklerine göre davranıyordu denilecek. Ve göreceksiniz hafta içi pazartesiden başlamak üzere merkez bankası Acil toplantı ilan edecek ve faizleri artırdığını belirtecektir. Lütfen bunu not alın. Gerçekleştiğinde daha detaylı yazımızı burada göreceksiniz.

Berat Albayrak Neden istifa etti ? Berat albayrak istifa açıklaması;
Berat albayrak instagram hesabından basın açıklaması; Sağlık sorunlarım nedeniyle istifa ettim.
dedi.

BERAT ALBAYRAK HASTALIĞI MI VAR? Berat Albayrak hastalığı nedir? Berat Albayrak sağlık sorunu nedir?

Maliye Bakanı Berat Albayrak istifasının sağlık sorunları nedeniyle olduğunu söyledi. Sağlık sorununun ne olduğuna dair araştırmaya başladık. Maliye Bakanı’nın hastalığının ne olduğu hakkında henüz net bir bilgi mevcut değildir.

Berat Albayrak’ın Yapmış olduğu açıklamanın tam metni ise aşağıdaki gibidir:

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın”